Medaljarkiv

Mikael Knutsson, Submission Wrestling-VM, herrar -110 kilo.
Mats Nilsson, Submission Wrestling-VM, herrar -90, utan Gi.
Anny Hammersten, Submission Wrestling-VM, med Gi.
Sara Widgren, Junior-EM ju-jutsu
Elina Nilsson, EM i Thaiboxning
Sebastian Brosché, BJJ-VM i Los Angeles för lilabältare, adult-klass.
Sebastian Brosché, BJJ-VM, lilabältare, öppen viktklass.
Amir Albazy, Junior-VM BJJ i Los Angeles, blåbältare.
Anny Hammarsten, EM i submission wrestling no gi, Polen
Caroline Ek, EM i Baku, kickboxning K-1-regler
Sadibou Sy, VM i thaiboxning i Bangkok, B-klass
Eddy Begntsson, Submission Wrestling-VM, herrar öppen viktklass, utan Gi.
Christian Sandberg, Submission Wrestling-VM, herrar -75 kilo, utan Gi.
Martin Hedenberg, Submission Wrestling-VM, herrar -70 kilo, utan Gi.
Dusanka Bozovic, Submission Wrestling-VM, damer -65 kilo, utan Gi.
Anny Hammersten, Submission Wrestling-VM, damer -50 kilo, utan Gi.
Nils Widlund, EM i wushu i Turkiet, herrar -60 kilo.
Fredrik Widgren, Junior-EM ju-jutsu
Madeleine Vall, EM i Thaiboxning
Malik Bah, EM i Thaiboxning
Marcus Öberg, Thaiboxning 71 kg, Sportaccord Combat Games, Kina.
Sida Yin, EM i Bryssel, Jodo
Ida Hansson, Submission Wrestling-EM -60 kg, Polen
Johanna Hjärn, Submission Wrestling-EM, Polen
Phillipe Nicolle, Submission wrestling-EM, Polen
Jesper Waldestål, Iaido-EM i Paris, Nidan
Joel Bergmark, Iaido-EM i Paris, Shodan
Soumia Mehnaoui, silver i Junior-EM i wushu, Turkiet
Elina Nilsson, VM i thaiboxning i Bangkok
Lina Länsberg, VM i thaiboxning i Bangkok
Petter Wallin, VM i thaiboxning i Bangkok, B-klass
Arnela Hadzisulejmanovic, Submission Wrestling-VM, damer öppen viktklass, utan Gi.
Mikael Knutsson, Submission Wrestling-VM med Gi.
Arnela Hadzisulejmanovic, Submission Wrestling-VM med Gi.
Maria Olsson, EM i wushu i Turkiet, damer -56 kilo.
Anton Villberg, Junior-EM ju-jutsu
Patrik Lövefeldt, EM i Thaiboxning
Linn Vennergren, EM i Thaiboxning
Daniel Svensson, VM i BJJ i Los Angeles, blåbältare.
Malin Johansson, VM i BJJ i Los Angeles, vitbältare.
Maxine Thylin, VM i BJJ i Los Angeles, lilabältare.
Jimmie Collin, kyokushin-EM i Barcelona.
Martin Akhtar, Thaiboxning 63,5 kg, Sportaccord Combat Games, Kina.
Jesper Waldestål, EM i Bryssel, Jodo
Lag, EM i Bryssel, Jodo
Mattias Awad, Submission Wrestling-EM, Polen
Mats Nilsson, Submission Wrestling-EM, Polen
Lag Sverige, Iaido-EM i Paris
Roy Alvarez, Junior-EM i wushu, i Turkiet
Ulf Byman, VM i thaiboxning i Bangkok, B-klass
Emma Tyni, VM i thaiboxning i Bangkok
Johan Isberg, EM i kyokushin i Vilnius - kata
Madeleine Vall, EM i thaiboxning i Turkiet - 60kg
Johanna Rydberg, EM i thaiboxning i Turkiet - 51 kg
Miriam Ekvall, thaiboxnings-EM (juniorklass) i Turkiet
EM i kyudo i Wien, lag bestående av Jan Graaf, Lazlo Hennyey och Tommy Radesäter
Lazlo Hennyey, EM i kyudo i Schweiz
Mikael Marffy, VM i BJJ i USA, adultklassen
Sara Widgren, EM i ju jutsu i Maribor
Shorinjikempo-laget, EM i Monaco. Laget: Alex Tilly, Anders Magnusson och Viktor Karlholm.
Ida Hansson, VM i BJJ i USA
Mikael Knutsson, EM i submission wrestling i Odessa
Anny Hammarsten, EM i submission wrestling i Odessa
Sara Svensson, EM i submission wrestling i Odessa
Dusanka Bozovic, EM i submission wrestling i Odessa
Martin Lavin, EM i submission wrestling i Odessa
Martin Hedenbergh, EM i submission wrestling i Odessa
Philippe Nicole, EM i submission wrestling i Odessa
Mats Nilsson, EM i submission wrestling i Odessa
Christian Sandberg, EM i submission wrestling i Odessa
Elin Mellgren, EM i taido
Anna Cervin, EM i taido
Akkanat Jensen, EM i taido
Damlaget i jissen, EM i taido (Anna Cervin, Elin Mellgren, Emelie Roos, Julia Skäär, Nasrin Mosawi)
EM i taido (Akkanat Jensen, Daniel Andersson, Sylvester Sandin, Joakim Frederiksen, Tommy Pham)
Takao Momiyama, EM i Jodo, Stevenege - 6 danklassen
Jesper Waldestål, EM i jodo, Stevenege 1:a danklassen
Robert Wåhlander, EM i jodo, Stevenege mudanklassen
Sanja Trbojevic, VM i thaiboxning, -67kg
Elina Nilsson, VM i thaiboxning, -71kg
Annie Eriksson, VM i thaiboxning, -45kg
Jessica Isaksson, VM i thaiboxning, -54kg
Maria Olsson, VM i thaiboxning, -57kg
Lina Länsberg, VM i thaiboxning, -63,5kg
Alex Tobiasson Harris, VM i thaiboxning, -75kg
Marijeta Milic, VM i thaiboxning, -48kg
Johanna Rydberg, VM i thaiboxning, -51kg
Madeleine Vall, VM i thaiboxning, -60kg
Abdouile Joof, VM i thaiboxning, -81kg
Anny Hammarsten, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Sara Svensson, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Charles Haddad, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Christian Sandberg, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Martin Lavin, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Mats Nilsson, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Mikael Knutsson, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Eddy Bengtsson, VM submission wrestling NoGi, Belgrad
Anny Hammarsten, VM submission wrestling Gi, Belgrad
Charles Haddad, VM submission wrestling Gi, Belgrad
Maria Engqvist, EM i iaido, shodanklassen
Maria Olsson, VM i sanshou (wushu), Ankara
Sara Widgren, VM i ju justu, Colombia
Therese Gunnarsson, VM i kickboxning, K-1
Karin Edenius, VM i kickboxning, Light contact
Mikael Bäckström, VM i kickboxning, light contact
Maria Olsson, VM i kickboxning, K-1
Ida Sihvonen, VM i kickboxning, KL
Marcus Olsson, VM i kickboxning, KL
Mikael Bäckström, VM i kickboxning, KL
Sara Widgren, Junior-VM, ju jutsu
Fredrik Widgren, Junior-VM, ju jutsu
Isabelle Vistam, Junior-VM, ju jutsu
Joakim Wallberg, Junior-VM, ju jutsu
Johanna Sand, Junior-VM, ju jutsu
Cecilia Wallin, U22-EM i kyokushin
Emma Hell Lövgren, EM i sanshou i Tallinn
Tony Miocic, EM i sanhou i Tallinn
Lina Länsberg, EM i thaiboxning, Turkiet
Angelica Falk, EM i thaiboxning
Annie Eriksson, EM i thaiboxning
Johanna Rydberg, EM i thaiboxning
Jennifer Österlin, EM i thaiboxning
Madeleine Vall, EM i thaiboxning
Isabell Vistam, Junior-EM ju jutsu, U-18
Fredrik Widgren, Junior-EM, U21
Anton Villberg, Junior-EM, U21
Chalita Andersson, junior-EM kyokushin, kata
Jimmy Collin, EM i kyokushin, mellanvikt
Fredrik Olsson, EM i kyokushin, tungvikt
Sofia Hedqvist, EM i submission wrestling, -71kg, Bryssel
Klara Tibbling, EM i submission wrestling, +71kg, Bryssel
Amir Albazi, EM i submission wrestling, -62kg, Bryssel
Mikael Knutsson, EM i submission wrestling, -100kg, Bryssel
Sara Svensson, EM i submission wrestling, -58kg, Bryssel
Anny Hammarsten, EM i submission wrestling, -53kg, Bryssel
Dusanka Bozovic, EM i submission wrestling, -64kg, Bryssel
Mats Nilsson, EM i submission wrestling, -92kg, Bryssel
Annie Eriksson, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Johanna Rydberg, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Emma Thyni, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Madeleine Vall, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Rasmus Olsson, VM i thaiboxning, S:t Petersburg, juniorklass
William Wisén, VM i thaiboxning, S:t Petersburg, juniorklass
Giang Hoang, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Sadibou Sy, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Lina Länsberg, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Elina Nilsson, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Jennifer Österlin, VM i thaiboxning, S:t Petersburg
Jodolandslaget, EM i Bryssel, Jesper Waldestål, Sida Yin, Christian Strandberg och Maria Engqvist.
Sida Yin, EM i Jodo, Bryssel, Yondanklassen
Olof Petterson, EM i kickboxning, lightkontakt
Maria Elin Olsson, EM i kickboxning, K-1
Kristin Skante, EM i kickboxning, fullkontakt low kick
Astrid Öman, EM i iaido, mudanklassen
Caiza Almén Wranning, EM i iaido, shodanklassen
Joel Bergmark, EM i iaido, nidanklassen
Martin Lindgren, EM i iaido, godanklassen
Iaidolaget i EM, Jesper Waldestål, Patrik Almqvist, Mattias Jansson, Sida Yin
Maria Engqvist, EM i jodo, mudanklassen
Christian Strandberg, EM i jodo, shodanklassen
Mikael Knutsson, VM i submission wrestling, Krakow
Mats Nilsson, , VM i submission wrestling, Krakow
Amir Albazi, VM i submission wrestling, Krakow
Sofia Hedqvist, VM i submission wrestling, Krakow
Klara Tibbling, VM i submission wrestling, Krakow
Anny Hammasten, VM i submission wrestling, Krakow
Sara Widgren, VM i ju jutsu i Wien
Fredrik Widgren, VM i ju jutsu i Wien
Eddie Svensson, EM i submission wrestling i Ungern, -92kg
Klara Tibbling, EM i submission wrestling i Ungern, -71kg
Ida Hansson, EM i submission wrestling i Ungern, -71kg
Mikael Knutsson, EM i submission wrestling i Ungern, -100kg
Martin Lavin, EM i submission wrestling i Ungern, -84kg
Anny Hammarsten, EM i submission wrestling i Ungern, -58kg
Patrik Jansson, EM i glima -74kg-klassen, Reykjavik
Sanne Larsson, junior-EM i kyokushin i Lucern
Chalita Andersson, junior-EM i kyokushin i Lucern
Sara Svensson, EM i ju jutsu, -55kg
Malin Persson/Maria Eriksson, EM i ju jutsu, duo
Sara Widgren, EM i ju jutsu, -62 kg
Fredrik Widgren, EM i ju jutsu, -77 kg
Janni Larsson, VM i bjj, brunbältesklassen -69kg
Janni Larsson, VM i BJJ, öppen viktklass för brunbältare
Max Lindblad, VM i bjj, blåbälten -76kg
Victoria Buenaflor Larsson, VM i bjj, lilabältare +74kg
Ida Hansson, VM i bjj, svartbältare -69kg
Sebastian Brosché, VM i bjj, brunbältare -88,3 kg
Klara Tibbling, VM i bjj, blåbältare +74kg
Kristian Khoury, VMI i bjj, junior, blåbältare -84,3kg
Ida Hansson, VM i submission wrestling, -71kg NoGi
Ida Hansson, VM i submission wrestling, -71kg med Gi
Anny Hammarsten, VM i submission wrestling, -58kg NoGi
Sophia Nordenö, VM i submission wrestling, -64kg NoGi
Lisa Pihl, VM i submission wrestling, +71kg NoGi
Robson Barbosa, VM i submission wrestling, -71kg NoGi
Amir Albazi, VM i submission wrestling, -62kg NoGi
Mikael Knutsson, VM i submission wrestling, -100kg NoGI
Sophia Nordenö, VM i submission wrestling, -64kg Gi
Magnus Strandner, VM i submission wrestling, +100kg Gi
Amir Albazi, VM i submission wrestling, -62kg Gi
Jennifer Österlin, EM i thaiboxning, Lissabon
Lina Akhtar Länsberg, EM i thaiboxning, Lissabon
Johanna Rydberg, EM i thaiboxning, Lissabon
Sofia Olofsson, EM i thaiboxning, Lissabon
Giang Hoang, EM i thaiboxning, Lissabon
Viet Hoang, EM i thaiboxning, Lissabon
Elina Nilsson, EM i thaiboxning, Lissabon
William Wisén, juniro-EM i thaiboxning, Lissabon
Malin Persson/Maria Eriksson, World Games, ju jutsu duo
Sara Widgren, World Games, ju jutsu
Laghokei herrar, VM i taido
Lagjissen damer, VM i taido
Sida Yin, EM i jodo i yondanklassen
Jesper Waldestål, EM i jodo i nidanklassen
Anna-Lena Ohlsson, EM i jodo i mudanklassen
Det svenska laget (Jesper Waldestål, Sida Yin och Peter Hellberg), EM i jodo i lagtävlingen
Therese Gunnarsson, VM i kickboxning, -52kg K1
Camila Rivarola, VM i kicboxning, -56kg, k1
Kristin Skante, VM i kickboxning, -56kg, low kick
Maria Elin Olsson, VM i kickboxning, -60kg k1
Sophia Nordenö, submission wrestling, World Combat Games
Alex Tobiasson Harris, thaiboxning -75kg, World Combat Games
Fredrik Widgren, ju jutsu -77kg, World Combat Games
Malin Persson/Maria Westermark, ju jutsu duo, World Combat Games
Sara Widgren, ju jutsu -62kg, World Combat Games
Jennie Brolin, ju jutsu +70kg, World Combat Games
Johan Lindqvist, VM i wushu
Tony Miocic, VM i wushu
Laget i iaido (Mattias Jansson, Patrik Almqvist, Jesper Waldestål), EM iaido
Patrik Almqvist, EM i iaido, sandanklassen
Jesper Waldestål, EM i iaido, sandanklassen
Johan Rönndahl, EM i iaido, shodanklassen
Fredrik Widgren, ju jutsu, junior-VM
William Seth-Wentzel, ju jutsu, junior-VM
Rasmus Nollbratt, ju jutsu (newaza), junior-VM
Karin Edenius, VM i kickboxning, light kontakt
Thomas Heiderup, VM i kickboxning, light kontakt, veteranklass över 37 år
  • 0
  • 0
  • 0