Kansliet

  • Generalsekreterare

    Mona Lundkvist
    08-714 57 70
    mona@budo.se

    Chef för SB&K:s kansli sedan 2010.

  • Verksamhetsledare

    Magnus Ledin
    08-705 15 73
    ledin@budo.se

    För frågor angående Projektstöd IF, utbildning, MotoriQ.

     

  • Förbundskoordinator

    Matilda Ritzén
    08-714 58 70
    matilda@budo.se

    För frågor om medlemsregister, medlemsräkningar, arvoden och webshop.

  • Kommunikationsansv.

    Jonathan Broberg
    08-714 02 70
    broberg@budo.se 

    För frågor angående media, nyheter och sociala medier.

     

  • Kommunikatör

    Annie Bondefelt
    08-551 091 77
    annie@budo.se

     

  • Sanktion & Tävlingskort

    Carl Halling
    070-718 91 72
    carl@budo.se

    För frågor angående tävlingskort, tävlingssanktioner och tävlingsrapportering.

  • Idrottskonsulent

    Sofia Arnbom
    08-714 08 70
    arnbom@budo.se

    För frågor angående antidoping, elitutveckling, försäkring, specialidrottsdistriktsförbund och utbildning.

     

  • Idrottskonsulent

    Pilo Stylin
    pilo@budo.se

    För frågor angående barn- och ungdomsträning, MotoriQ.

  • Projektledare
    /processledare

    Mathias Schiemann
    schiemann@budo.se

    För frågor angående Demokratidrott, kartläggning av barn- och ungdomsidrott samt inval av nya föreningar.

  • Idrottskonsulent

    Gabriella Ringblom
    gabriella.utbildning@budo.se

    För frågor angående para-idrott och vuxen- och äldreverksamhet.

7
3
6